Pożyczka bez konta osobistego – czek GIRO krok po kroku

czek giro

pożyczka lombardowa oprocentowanieWydawać by się mogło, że konto osobiste w dzisiejszych czasach ma praktycznie każdy, a oferta pożyczek poza rachunkiem bankowym nie ma najmniejszego sensu. Okazuje się jednak, że ten produkt finansowy przeznaczony jest nie tylko do osób, które nie korzystają z bankowości internetowej, ale również dla tych, którzy z różnych przyczyn chcą pożyczyć pieniądze bez przelewu weryfikacyjnego i otrzymać pieniądze nie na konto.

Czek GIRO – co warto o nim wiedzieć?

Czek GIRO nie jest żadną nowością. Korzystali z niego nasi rodzice lub dziadkowie, kiedy bankowość internetowa nie była aż tak rozwinięta, a dostęp do pożyczek online nie był tak dostępny. Czek pozwala przejść przez etap weryfikacji tożsamości wskazanej w formularzu oraz wypłacić pożyczoną gotówkę. Jego realizacja może nastąpić w każdym oddziale Poczty Polskiej po uprzednim okazaniu dowodu osobistego.

Dlaczego klienci chcą korzystać z pożyczki bez konta osobistego?

Nie wszyscy Polacy posiadają bankowość internetową. Dla tych właśnie klientów bardzo ważne jest, by przejść weryfikacje w inny sposób, niż popularny przelew weryfikacyjny na 1 grosz lub 1 złoty. Inną przyczyną bywa również brak środków na rachunku bankowym. Jeśli konto jest na przysłowiowym minusie, pożyczkobiorca nie ma możliwości wykonania przelewu w celu uzyskania środków. Zdarza się również, że pożyczka bez konta osobistego zaciągana jest, gdy doszło do zajęcia komorniczego. Każde dodatkowe środki znikają z konta na rzecz komornika, dlatego uzyskanie gotówki musi mieć inną formę, niż standardowa.

Jak pożyczyć pieniądze z czekiem GIRO?

Cała procedura jest niezwykle prosta i wiąże się z łatwym do wypełnienia wnioskiem oraz minimalną ilością formalności. Takie warunki firmy pożyczkowe oferują każdej grupie klientów i za nie właśnie, jak wskazuje raport na temat chwilówek Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy są doceniane. Kolejnym krokiem, po zaakceptowaniu wniosku, jest otrzymanie czeku GIRO od kuriera. Teraz wystarczy udać się na pocztę, potwierdzić swoją tożsamość i wypłacić pieniądze.

Author: admin