Kredyt dla zadłużonych online – zalety i wady

kredyt dla zadłużonych online

Możliwość ubiegania się o pożyczkę i uzyskiwania gotówki bez wychodzenia z domu jest niezwykle wygodą opcją. Coraz więcej firm nie tylko uprasza procedurę, ale również oferuje ją szerszej grupie klientów. Od kilku lat dołączają do niej osoby zadłużone, które traktowane są na równi z osobami mającymi dobrą zdolność kredytową. Otrzymanie zobowiązania przez internet ma wiele korzyści, jednak nie pozostaje bez wad.

Zalety kredytu dla zadłużonych online

  • Szeroki wybór produktów finansowych – firmy pożyczkowe oferują kredyty krótkoterminowe na niskie kwoty, które otrzymuje się po złożeniu oświadczenia, jak i długoterminowe, najczęściej z poręczycielem.

  • Szybki proces rozpatrywania wniosku – procedura rozpatrywania wniosku uproszczona jest do maksimum, dzięki czemu decyzja o przyznaniu bądź odrzuceniu wniosku pojawia się najczęściej tego samego dnia. To zaleta, która dla 54 proc. ankietowanych w raporcie Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy wskazywana jest jako główny powód zaciągnięcia zobowiązania w firmie pożyczkowej.

  • Minimum formalności – zarówno krótkoterminowy kredyt dla zadłużonych online, jak i długoterminowy nie wymagają dużej ilości dokumentów. Do pierwszego niezbędne jest oświadczenie o dochodach, w przypadku drugiego należy wskazać dane poręczyciela.

Wady kredytu dla zadłużonych online

Wysokie wymagania względem poręczyciela – kredytobiorcy z zadłużeniami pierwsze problemy mogą napotkać w uzyskaniu zgody na poręczenie, a nie są one ostatnimi. Kryteria, jakie musi spełnić poręczyciel są wysokie – wymaga się, by posiadał on wysoką zdolność kredytową albo nieruchomość na własność. Niezbędne jest również, by zamieszkiwał na terenie Polski oraz mieścił się w widełkach wiekowych wyznaczonych przez firmę pożyczkową.

Author: admin